Çfarë po ndodh? Begaj “peng” i firmës së Presidentit/ Ilir Meta komunikim të jashtëzakonshëm nga Stambolli


Presidenca ka njoftuar një komunikim të jashtëzakonshëm të kreut të shtetit Ilir Meta nga Stambolli, ku ndodhet në një vizitë zyrtare.

“Pas pak minutash, nga Stambolli, nje komunikim i jashtezakonshem”, thuhet në njoftimin e Presidencës.

Sot do të votohet në Kuvend propozimi i PS-së, Bajram Begaj për postin e kreut të ri të shtetit.

Begaj, u dorëhoq sot nga gradat që mbante dhe nga detyra e Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura.

Por para votimit në Kuvend, këtë dorëheqje duhet ta pranojë dhe kreu i shtetit Ilir Meta.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *