Gazetarët e pyesin për mungesën e Bashës, Edi Rama ka një sugjerim për ish-kryetarin e PD, nuk harron të sulmojë dhe Berishën: Nuk kemi patur kurrë konsensus me të vdekurit


“Nuk e kemi kërkuar kurrë një konsensus me të vdekurit”, kështu u shpreh Kryeministri Edi Rama për mediat, pasi u pyet lidhur me akuzat e ngritura nga Sali Berisha kundrejt Presidentit të ri të Republikës Bajram Begaj.

“Se kemi pritur kurrë dhe se kemi kërkuar kurrë një konsensus me të vdekurit. Ne kemi qenë këtu për të patur kosensus me të gjallët, dhe këtu kuptoj njerëzit që besojnë tek ky vend. E kemi arritur plotësisht me këtë figurë.” tha Rama.

Gazetarët e kanë pyetur Ramën edhe për një dakordësi nga ana e Lulzim Bashës, por ai ka ironizuar duke thënë se duhet ta lënë të flejë.

“Lëreni të flej” tha Rama.

Foto e bardhe


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *