Çfarë e pret Ilir Metën pas datës 24 korrik? Gazetari plas deklaratën e fortë: Janë bërë gati për

Çfarë e pret Ilir Metën pas datës 24 korrik? Gazetari plas deklaratën e fortë: Janë bërë gati për

Gazetari Aulon Kalaja shprehet se lobimi i Metës nga SPAK është një lëvizje politike si pasojë e qasjes së tij pas përfundimit të mandatit presidencial në opozitë.

‘Meta ndihet i bezdisur nga kjo që po ndodh me personin e tij. Duke lexuar zotin Meta nëpër reshta kjo mund të jetë një lëvizje politike. Sepse Meta pritet që të jetë pjesë e opozitës në Shqipëri. Dhe mendoj se silurat janë bërë gati për ta sulmuar Metën pas datës 24. Zoti Meta pritet të dalë në skenë dhe natyrisht pritet dhe mjetet e mazhorancës për ta sulmuar, sepse ai po vjen me mantelin e presidentit në opozitë. Gojët e liga thonë që ky mund të jetë kandidat për ‘Non Grata’ dhe natyrisht ,kur futet elementi i SHBA-ve implikohet dhe dosja ‘Non Grata’ për zotin Meta.’- tha Kalaja.


Leave a Reply

Your email address will not be published.