“E torturonin dhe u dërgonin video familjarëve”, Klodiana Lala zbardh DETAJE nga pengmarrja e Netil Buzit, mes të arrestuarve dhe një vajzë


Detaje të reja janë bërë me dije në lidhje me pengmarjen e 30-vjeçarit në Angli, në Londrën Lindore. Sipas gazetares Klodiana Lala, ka qenë vëllai i Nertil Buzit ai që ka pohuar para policisë së vëllai i tij është marrë peng nga një bandë kriminale, pasi familjes i dërgonin video nga momentet kur e torturonin të riun.

“E torturuan për ditë me radhë dhe i bënin video e na i dërgonin ne familjarëve ku na kërcënonin se donin 400 mijë paund,”- mësohet të ketë deklaruar i vëllai i 30-vjeçarit në polici, sipas Lalës. E ndërkohë që 30-vjeçari është duke u marrë në pyetje nga policia dhe pritet të ketë një panoramë më të qartë të konfliktit që ka çuar në pengmarrjen e tij, një nga 7 të arrestuarit është edhe një vajzë.

,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *