Berisha sfidon publikisht Sekretarin Amerikan: Tërhiqem nga politika nëse sjell një provë që vërteton se jam i korruptuar


Në ceremoninë e 32-vjetorit të Partisë Demokratike, lideri Sali Berisha kujtoi akuzat që i kanë bërë për korrupsion.

Gjatë fjalës së tij ai theksoi se në qoftë se jepet njv provë atëherë ai do të tërhiqet nga politika.

Berisha: Kanë rrëmuar dhe rrëmojnë. Të rrëmojnë sa më shumë dhe në fund do të kuptojnë që kanë kryer aktin korruptiv më madhor. Nëse Blinken apo kushdo tjetër gjen e sjell një provë për akuzat, ai do të largohet përfundimisht nga politika.

,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *