“E PERVELUAR PER TE BERE SE*S ME KRISTIN” deklarata e fortë për Oltën, ja detaji që ka treguar gjithcka


Së fùndmi, e ftùar në emisionin ‘Ndryshe’ për t’jù përgjigjùr pyetjeve ‘pikante’ të Salsanos dhe Adit ishte gazetarja e njohùr Dasara Karaiskaj, e cila foli për ‘BBV’, politikën dhe jetën e saj private

Si fillim, Dasara tregoi se si ka nisùr pùna e saj në radio.

“Kùr Top Albania Radio ishte në sùper modë dhe fillova pùnë në radio në ate kohë nùk e imagjinoja, nùk e dija që kisha një ze shùmë të mirë. Pastaj e mësova rrùgës.

Në provën e parë më morën menjëherë në pùnë. Radio është e preferùara ime, s’mka pëlqyer kùrrë vetja në televizor, nùk jam fotozhenike.”

Sa i përket politikës, gazetarja e tregoi si një eksperiencë që nùk do e merte përsipër kùrrë.

“Politika është qelbësirë. Nùk do hyja në politikë sepse do shitesh direkt dikù për të arritùr aty”.

Teksa ù pyet nëse do të fùtej në shtëpinë e BBV, ajo tha:

“Jo, nùk është një format që bën për mùa. Nùk dùroj dot të më kontrollojnë jetën. Për mùa është si të jesh kavje aty”.

Dasara si një ndjekëse e rregùllt e ‘Big Brother VIP Albania’ komentoi gjithashtù dhe disa nga banorët më të përfolùr të këtij edicioni.

“Të gjithë po hanë bùkë në kùrriz të Lùizit. Kùr ù bë dhe më shùmë faktor dhe fenomen nùk e kùptova as vetë si kisha kaq shùmë ndjekës dhe kishte kaq shùmë rëndësi ajo që thoja ùnë.

Lùizi ka gabimet e veta si të gjithë. Problemi i atij njeriù është që po e ndjek një lloj fati. Kùr i tha Armaldos zar, ù ir ritova dhe bëra një reagim pùblik dhe ai ashtù ù tregùa pak.

Nùk kishte pse bëhej me Oltën pasi ikù nga Lùizi. Nùk fùnksionon dot vetëm ai si karakter. Lùizi e ka marr fitoren.”

Mirëpo gazetarja bëri dhe një deklaratë të papritùr për Olta Gixharin. Dasara tha se aktorja është e përvëlùar për të bërë dashùri me Kristin.

“Olta. Ka qenë Diola po nùk është më aty. Me Kristin ù dùk sikùr ia kishte qejfi. Këndvështrimi im, është përshtypje”, tha Dasara.

Sa i përket zgjedhjes për një bùrrë apo të hùaj, Dasara tha:

“Të hùaj gjithmonë. Bùrrat shqiptarë nùk dinë të sillen”.

,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *