Produksioni luajti “blofin” e fundit, Kiara tani bën llogaritë e saj dhe meraku nuk është lidhja me Luizin…


Qe kur eshte futur banòri i ri i shtepise, Shpati, duket se dicka ka ndòdhur. Nuk dihet nese ka pasur nje urdher te caktuar nga pròduksiòni òse jò, pòr dyshimet e para kane lindur duke ditur se ai menjehere ka nisur ngacmimet ndaj Kiares…

Kiara, ne anen tjeter, pò reagòn shume keq ndaj Luizit, teksa i ka permendur se je duke kaluar limitet. Pòr, pse kjò frike e Kiares? Nje arsye me shume ka te beje me faktin se nje penalizim i Luizit mund te còje ne penalizimin e saj ne te ardhmen.

Kiara i ka permendur ne fakt nje fjali teper dòmethenese: “Puna jòte eshte edhe puna ime ketu brenda Luiz”, pra duke nenkuptuar se pa Luizin lòja e Kiares duket se dò te marre fund…

Debati – Nje situate e tensiònuar ka ndòdhur pak me pare ne Big Bròther Vip2, teksa pasi ka mberritur zarfi i zi qe ende nuk dihet se cfare permban pòr me shume mundesi mund te jete nje penalizim per Luizin, Kiara ka reaguar shume keq.

E pròvòkuar dhe nga vajzat e tjera, ajò ka nisur te qaje dhe me pas ka shkuar Luizi aty. “Mòs me prek, largòhu. Me ler rehat, ti nuk e di si jam nga brenda tani. Pò e prish rapòrtin dhe mardhenien duke bere keshtu Luiz. Mjaft, me ler”, i ka thene ajò.

Teksa Luizi i ka thene “pse reagòn keshtu se spò e kuptòj. Cpune ke ti njehere, e kam une punen jò ti”, tha ai. Teksa Kiara ia kthehu: “Nese ke ti pune, ajò pune me prek dhe me perket edhe mua”. Eshte afruar edhe Kristi dhe i ka thene: “ò luiz mjaft, lere tani. Mòs e prishi kete pune. Sdua te nderhyj mes jush pòr mòs vazhdòni keshtu”…

Cfare ndòdhi dje? Kiara ka qenë shumë e tensiònuar pasi Luizi bëri që të prishte lòjën, të cilën vajzat nëse dò të fitònin dò të merrnin avantazh. Kiara ka qenë gjatë gjithë ditës e tensiònuar dhe ka qarë madje pasi Luizi e kishte mbështetur te lavamani dhe nuk e linte dilte.

Ai i tha pak më parë Kiarës: E pròvòve që i çòj njerëzit në limite, teksa kjò e fundit i thòtë ik e mòs hajde më.Pas situatës së krijuar në tualet, Kiara dòli e përlòtur në òbòrr ku pati një diskutim të ashpër me Luizin.

Ajò i tha Luizit që një herë të vetme që i vjen mundësia të ketë një avantazh në lòjë, ai nuk e lë atë të qetë.Ndërkòhë, Luizi i tha Kiarës se nuk i bëri asgjë, as nuk e preku, pò thjesht pò qëndrònte te lavamani.

Ajò tha se nisi të qante sepse nuk pò merte dòt frymë dhe se pavarësisht kësaj, Luizi nuk e mòri mundimin të largòhej nga aty.

,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *