Category: Lajme

  • Prona dhe miliona në llogari bankare -Konfirmohet pasuria “e çmendur” e Ben Blushit

    Prona dhe miliona në llogari bankare -Konfirmohet pasuria “e çmendur” e Ben Blushit

    Media dhe politika shqiptare kanë prodhuar personazhe të ndryshme, njerëz që përfshirja në politikë, apo në media duket se ju ka dhënë shumë fryte. Një personazh i ardhur nga bota e medias, dhe përfunduar në politikë, është edhe ish-politikani dhe ish-deputeti socialist, Ben Blushi. Sipas investigimeve të CNA.al, Ben Blushi zotëron një pasuri marramendëse, që […]

  • A do e votonte Fatos Nanon për president? Flet Sali Berisha

    A do e votonte Fatos Nanon për president? Flet Sali Berisha

    Ish-kryeministri Sali Berisha u pyet në konferencën me gazetarët në lidhje me procesin për zgjedhjen e presidentit të ri, për të cilën tha se nuk është shumë i interesuar, pasi më së shumti ka qenë i fokusuar te gara brenda partisë për postin e kryetarit. “Unë po merrem me garën time, Komisioni i Rithemelimit ka […]